Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Wakacyjne wspomnienia 2012

Tradycyjnie i w tym roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tygodniowym wyjeździe wakacyjnym w dniach od 10.07 do 18. 07,2012 r. w Zagórzu Śląskim. Nasza grupa liczyła 48 osób wraz z opiekunami. Program był wypełniony różnymi atrakcjami. Liczne wycieczki: do zamku w Książu i Grodnie, do Kopalni Złota, zwiedzanie Sztolni Walim i Włodarz, wyjście nad zaporę oraz zdobycie góry Wielkiej Sowy i Szczelińca.

Zwiedziliśmy miasto Świdnica z przepiękną katedrą z XIV w. i zabytkowym Kościołem Pokoju, który jest wpisany w 2001 roku na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO oraz muzeum kupiectwa.   W trakcie wypoczynku mieliśmy wyjazd na basen, zajęcia sportowe, wiele radosnych chwil dostarczyły nam także pogodne wieczory, chwile spędzone przy ognisku i konkursy.

Nie brakowało w naszym wypoczynku miejsca dla Tego, który jest naszym Stwórcą i Panem, wspólna Eucharystia i modlitwa budowały jedność między nami.

Miło spędzony czas szybko dobiegł końca, ale wrażenia pozostaną w sercach i pamięci.

Uczestnicy kolonii z s. Joanną Kois

 

Najlepszy dzień z kolonii to dzień, w którym weszliśmy na górę Szczeliniec z małymi atrakcjami: zagrzmiało J, popadało, a więc trochę zmokliśmy, ale i tak było fajnie. Później pojechaliśmy do Aquaparku w Kudowie Zdrój – zabawy było, co niemiara.  Ten dzień był super!!!

Nicola i Julita

[Galleries 4 not found]

Realizacja: StudioPestka