Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Narodowe Czytanie

2 września nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Uczniowie wysłuchali fragmentu “Quo vadis” Henryka Sienkiewicza czytanego przez panią Dyrektor Grażynę Michowską-Zawieruchę. Uroczystość ta przypomniała nam, że bieżący rok 2016 został ogłoszony Rokiem Henryka Sienkiewicza.                                                                             Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w rok później „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

 

Realizacja: StudioPestka