Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Światowy Dzień Czystych Rąk

Myjemy je kilkanaście razy dziennie. Przed posiłkiem, po przyjściu do domu i wyjściu z toalety…ale chyba nikt nie zastanawia się czy robi to właściwie. Woda i mydło to za mało, żeby usunąć ze skóry drobnoustroje. Trzeba wiedzieć jak myć! O tym doskonale już wiedzą uczniowie naszej szkoły, którzy zostali poinstruowani przez pielęgniarkę szkolną.

Mycie rąk to podstawowa zasada higieny. Jej przestrzeganie zapobiega przenoszeniu i rozpowszechnianiu się groźnych bakterii. Dbanie o czystość rąk ma kluczowe znaczenie w profilaktyce zdrowotnej. Nawyk częstego mycia rąk może uchronić przed wieloma chorobami, dlatego trzeba zaszczepiać go u dzieci od najmłodszych lat.

Realizacja: StudioPestka