Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

“Jak nie czytam, jak czytam”

Dnia 1 czerwca 2017 roku włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Uczniowie, nauczyciele oraz dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola zebrali się na szkolnym boisku, aby w jednym momencie czytać swoje ulubione książki. Dla podkreślenia tak ważnego przedsięwzięcia – uczniowie naszej szkoły zaśpiewali autorską piosenkę:
Czytaj książki mamie, tacie
Czytaj książki bratu, siostrze oraz sobie
W nich odnajdziesz miłość, szczęście
Świat realny, świat bajeczny – pełen gwiazd.
I z przygodą będziesz kroczyć
Czasem płacząc, czasem śmiejąc się do łez….
Ref.
Cała Polska czyta dzieciom
Niech magiczne słowa krążą
w głowie Twej (2x)

Realizacja: StudioPestka