Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Nie ma śmieci, są surowce!

Celem akcji “Sprzątanie Świata” jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska – poczynając od uprzątania śmieci, poprzez promocję i stosowanie selektywnej zbiórki odpadów po długofalowe, rozbudowane programy ekologiczne.

Uczniowie  aktywnie włączyli się do działań zorganizowanych w ramach kampanii. W  dniu 15.09.2017r. uczniowie klas I – VII oraz gimnazjum wraz z wychowawcami wyruszyli na  “wielkie sprzątanie”. Uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki. Uczniowie sprzątali tereny wokół szkoły oraz wyznaczone wcześniej tereny na Warszowie. Po zakończonej akcji na uczniów klas I-III czekało miłe spotkanie z policjantem oraz mrówką, którzy wręczyli dzieciom odblaski oraz kamizelki odblaskowe.

Realizacja: StudioPestka