Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Spotkanie z strażakami

Nie trzeba nikogo przekonywać, jak ważne jest przekazywanie wiedzy na temat bezpiecznych zachowań oraz zapobieganie sytuacjom zagrażającym życiu na każdym etapie edukacji dzieci. 8 lutego w sali gimnastycznej uczniowie klas I-III spotkali się ze strażakami. Panowie Strażacy bardzo chętnie przekazali wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. W trakcie pogadanki  dzieci zostały zapoznane z zagrożeniami jakie na nich czyhają w szkole, w domu i w każdym miejscu, a szczególnie podczas zimy. Strażacy zwrócili szczególną uwagę na zagrożenia płynące z niewłaściwego użytkowania prądu i gazu. Wyjaśnili co to jest „czad”, jakie są zagrożenia związane z zaczadzeniem się tlenkiem węgla oraz stosowanie czujników dymu. W czasie spotkania strażacy przekazali informacje dotyczące bezpiecznego zachowania się w czasie pożaru, czy wypadku. Dzieci dowiedziały się, w jakich okolicznościach należy wzywać straż pożarną, utrwaliły numery alarmowe 998 i 112. Spotkanie przebiegało  w miłej i serdecznej atmosferze, za co bardzo dziękujemy.

Realizacja: StudioPestka