Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Twórczość Wisławy Szymborskiej w szkolnej bibliotece

Słowa  wiersza ,,Niektórzy lubią poezję” Wisławy Szymborskiej polskiej poetki i noblistki stały się mottem spotkania, które odbyło się 18 maja 2018 r. w  bibliotece szkolnej. Spotkanie miało formę wywiadu, podczas którego uczeń klasy szóstej zagrał rolę dziennikarza, natomiast w postać noblistki wcieliła się  jego koleżanka. 

Przedstawienie urozmaiciły wiersze, które  recytowali uczniowie klasy szóstej oraz informacje dotyczące życia i twórczości Wisławy Szymborskiej. Pojawiły się także ciekawostki związane z osobą poetki. W trakcie nie  zabrakło piosenek w wykonaniu znanych artystów, jak Grzegorz Turnau, czy zespół Manaam i utwór pt. ,,Nic wda razy się nie zdarza” w ekspresyjnym wykonaniu Kory. Piękna scenografia oraz oprawa muzyczna nadały spotkaniu uroczysty i podniosły charakter. Na zakończenie zaproszeni uczniowie klas IV i V odpowiadali na pytania dotyczące twórczości noblistki oraz zostali poczęstowani ,,niezwykłym” cukierkiem, w którym ukryty był cytat z wiersza Wisławy Szymborskiej.

Sylwia Snopek

Realizacja: StudioPestka