Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

“Dzień Kropki” w naszej szkole

Już po raz drugi uczniowie naszej szkoły sympatycznie „przywitali” małą Vasthi i jej historię o kropce. Znacie tę historię?
Międzynarodowy Dzień Kropki przypada na 15 września. Peter H. Reynolds, amerykański ilustrator oraz pisarz w 2003 roku wydał książeczkę dla dzieci o tytule “The Dot” (ang. kropka). Opowiada o losach małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Dzień Kropki to święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności. Jest to święto, które w szkole skupia wszystkich uczniów danej klasy wokół „kropkowego” zadania. Ozdabiane są sale lekcyjne, korytarze, uczniowie zakładają ubrania w kropki, malują twarze, powstało drzewo talentów, wesołe słoneczko. Z każdego miejsca szkoły spoglądają na nas wesołe, kolorowe kropki. W tym roku do “kropkowej akcji”przyłączyła się przedszkolna grupa “Rybki” z Przedszkola Miejskiego nr 9, która wraz z klasą 2b wspólnie świętowała Dzień Kropki.

Realizacja: StudioPestka