Jubileuszowa 25 akcja Sprzątanie Świata

21 września przystąpiliśmy do jubileuszowej 25 akcji Sprzątania Świata pod tytułem ” Akcja – Segregacja 2x więcej, 2 x czyściej”, a jej celem było promowanie poszanowania zasobów przyrody, ograniczanie ilości śmieci i ich efektywna segregacja.

W tym roku, jak i w ubiegłych latach, w akcji uczestniczyli uczniowie naszej szkoły  wraz z nauczycielami.
O godzinie 11.40 uczestnicy akcji zaopatrzeni w worki, rękawice i pozytywnie zmotywowani wzniosłym przedsięwzięciem, wyruszyli spod budynku szkoły i zajęli się porządkowaniem przydzielonych im ulic.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zbierały i uczyły się segregacji śmieci. W miarę upływu czasu segregacja nie stanowiła już problemu dla nikogo.
Akcja przebiegła bardzo sprawnie, efekty pracy uczniów i ich spostrzegawczość ucieszyły wszystkich.
A co ucieszyło nas…? Dzieci nauczyły się segregować odpady – to po pierwsze, kolejny powód do dumy to fakt, że na Warszowie jest coraz mniej śmieci, co oznacza, że mieszkańcy dbają o ład i porządek w swojej miejscowości.