Rzeczpospolita Polska BIP Świnoujście
"Gdy tylko człowiek staje się w czymś mistrzem, winien zostać uczniem w czymś innym."
-- Gerhart Hauptmann
 
 

Narodowe czytanie

Narodowe Czytanie pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej to wydarzenie, które na stałe wpisało się w ogólnopolski kalendarz najważniejszych imprez kulturalnych promujących kulturę żywego słowa oraz wzmacniających poczucie wspólnoty. W tym roku wybrane do wspólnego czytania teksty literackie to: Dobra pani Elizy Orzeszkowej, Dym Marii Konopnickiej,Katarynka, Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) Brunona Schulza, Orka Władysława Stanisława Reymonta, Rozdziobią nas kruki i wrony…Stefana Żeromskiego, Sachem Henryka Sienkiewicza oraz Sawa(z cyklu: Pamiątki Soplicy) Henryka Rzewuskiego.
Nasza szkoła również przystąpiła do wydarzenia. W piątek 6 września wszyscy uczniowie zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie pani dyrektor  przeczytała nowelę Bolesława Prusa „Katarynka”.

Realizacja: StudioPestka